Child benefit

Wszystkim Polakom pracującym w Wielkiej Brytanii (nie ma żadnych okresów przejściowych) przysługuje prawo do ubiegania się o zasiłek rodzinny na dziecko (Child Benefit). Jest to wolne od podatku świadczenie w wysokości ok. 17,5 tygodniowo na pierwsze dziecko i ok. 11,5 na kolejne.

Jeżeli urodziłaś dziecko w Wielkiej Brytanii już w szpitalu otrzymasz odpowiedni formularz, który pozwoli ci się ubiegać o Child Benefit. Jeżeli przyjechałaś z dzieckiem do Wielkiej Brytanii taki formularz możesz dostać w Jobcentre Plus lub na poczcie. Można także wypełnić formularz na stronie internetowej.

Można również zamówić formularz pod numerem telefonu: 0845 302 1444

Potem należy odesłać go pod adres:

Child Benefis Office,
PO Box 1,
Newcastle upon Tyne,
NE88 1AA

Potrzebne dokumenty:
  • Formularz rejestracyjny
  • National Insurance Number
  • Rejestracja w Home Office
  • Akt urodzenia dziecka
Jeżeli urodziłaś dziecko w Anglii bardzo ważne jest, aby wypełnić i odesłać formularz zaraz po urodzenia dziecka, gdyż refundacja obejmuje tylko 3 ostatnie miesiące. Czas oczekiwania na zasiłek to właśnie ok. 3 miesięcy więc najlepiej załatwić wszystkie formalności zaraz po porodzie.

Pieniądze przelewane są raz w miesiącu bezpośrednio na twoje konto bankowe.

9 komentarzy:

j pisze...

Czesc swietny blog bardzo profesjonalne informacje
malo takich skomentuj na moim

Http:ukkurier.blogspot.com?

j pisze...

sorry
Http;//ukkurier.blogspot.com

j pisze...

sorry
Http;//ukkurier.blogspot.com

Marta pisze...

Proszę o informację czy zasiłek na dziecko należy się również wtedy,gdy mąż pracuje w Anglii,a ja mieszkam z dziećmi w Polsce?

ewa pisze...

W 2008r. mąż pracujący w Anglii złożył wniosek o zasiłek rodzinny, do dzisiaj nie dostaliśmy ani grosza. Międzyczasie przyszły dwa pismo z UK o weryfikacje danych ostatnie w lutym 2010( pośredniczył w tym Urząd Wojewódzki). Proszę o informację czy to jest ok., czy mam dalej czekać. Ewa

mw2406 pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
mw2406 pisze...

a czy osoba która mieszka w Polsce ale jest zatrudniona w Angli i wykonuje też pracę na terenie Polski może ubiegać się o zasiłek czy trzeba tam przebywać?

jola pisze...

Witam,Jestem po rozwodzie,a mój były mąż mieszka i pracuje w Anglii od ponad 6 lat.Słyszałam, że moge dostać zasiłek na dziecko.Jak mam to zrobić?

Justa Woźniak pisze...

Czy wszystkie informacje sa tu nadal aktualne?